בדק בית ראשון לציון

סוף סוף, לאחר שנים רבות של עבודה קשה וכסף שחסכתם בעצמכם, הגיע הרגע הגדול לרכוש את הנכס הראשון שלכם. זו יכולה להיות דירת יד שניה או קוטג’ מפואר ישר מהניילונים, זה לא באמת משנה; בין אם אתם מתכננים לעבור למושב או לעיר כמו ראשון לציון, הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד לבצע בדק בית ראשון לציון טרם הכניסה לנכס. מה זה אומר ואיך זה יעזור לכם לוודא שאתם מקבלים בדיוק את הנכס ששילמתם עליו? המשיכו לקרוא ובואו ללמוד על כך בעצמכם!

כל מה שצריך לדעת על בדק בית ראשון לציון

מטרתו של בדק בית ראשון לציון או בכל מקום אחר בארץ, היא לחשוף את ליקויי הבניה הקיימים (או שלא), במבנה מסוים; תקלות בריצוף, נזילות, סדקים, חלונות, רטיבות ועוד. ברגע בנחשפים ליקויי הבניה הללו, יש כמובן לתקן ולטפל בהם כך שכשהלקוח ייכנס לנכס החדש, המעבר יהיה חלק וללא כל בעיות. מעבר לכך, יש כמה דברים נוספים שכדאי לדעת על בדק הבית:

  • מתי מזמינים? – אם מדובר בבית חדש לחלוטין, לרוב מזמינים את בדק הבית אחרי שמקבלים טופס 4 אבל לפני הכניסה לנכס. הרי אין כל טעם לבצע ביקורת לפני שהקבלן סיים את העבודה, ובטח לא כל עוד עדיין אין אישור אכלוס מהעירייה. כדאי גם לא לחכות לרגע בו תעברו לנכס, שכן יהיה מסובך יותר לאתר את ליקויי הבניה ואף לטפל בהם. בנוסף, ייתכן שהקבלן שכל כך סמכתם עליו עלול להתנער מאחריות על הליקויים, ואתם תישארו בנכס שאינו ראוי במאת האחוזים למגורים.
  • מי מבצע בדק בית? – את בדק הבית יוכלו לבצע רק הנדסאי או מהנדסי בניין בעלי התמחות בכך. אופציה אחרת היא לפנות לחברה המתמחה בבדיקות בית המפיקה דוח של ליקויי בניה, עבור הלקוח. לא משנה במי תבחרו, יש לוודא שאותו גורם הינו מוסמך לבצע את בדק הבית, בעל עין חדה וקפדנות בלתי מתפשרת. בדו”ח שתקבלו ממנו, יפורטו כל הליקויים שהקבלן יצטרך לשאת בהוצאות התיקון שלהם.
  • כמה זמן זה לוקח? – בדרך כלל זה תלוי בגודל הנכס, אבל אם מדובר בנכס בגודל סטנדרטי לרוב יספיק יום עבודה אחד בכדי להסיק מסקנות ולעלות על ממצאים חשובים.
  • כמה זה עולה? – עלות בדק בית ראשון לציון נקבעת לרוב על פי גודל השטח ומספר החדרים. בנוסף, בדרך כלל קיימת עלות נפרדת לבדיקת הגג, המרפסת, מקלט, מרתפים וחצר. כל המידע מועבר לבודק הבית שלכם מראש, כך שגם העלות לרוב ידועה ואין הפתעות מיותרות.

הקבלן מתנער מאחריות? זה מה שתצטרכו לעשות

ביצעתם את בדק הבית, והדו”ח העלה כמה ליקויים שכדאי לטפל בהם בהקדם. יש להודיע לקבלן על הכוונה לבצע את התיקונים – בין אם באופן עצמאי או לא, כשבסופו של דבר תוגש תביעת פיצויים כנגד הקבלן על ההוצאות, הנזקים וחוות הדעת של מומחים, שיצאו מכיסו של בעל הנכס החדש. בדרך כלל בשלב זה מתחילה מלחמת התשה, כשהקבלנים וחברות הבנייה מנסים להימנע מלבצע את התיקונים או לממן אותם.

אנחנו אומרים – אל תוותרו על הזכויות שלכם! באמצעות סמארט לאו – שירותים משפטיים אונליין תוכלו לקבל בלחיצת כפתור אחת, שירותים משפטיים מעורך דין ליקויי בנייה מקצועי ובעל ניסיון, שישמח לעמוד לצדכם ולפעול על מנת להשיב לכם את הזכויות שמגיעות לכם. כך, תוכלו לחסוך לעצמכם את התהליך הארוך והמייגע של החיפוש אחר עורך דין, ולדעת בדיוק מה הסכום שאתם עומדים לשלם ובגין אילו שירותים.

להשארת פרטים לחצו כאן

 

Scroll To Top