חוק המכר איחור במסירה

בישראל, קיימים חוקים שמטרתם להגן על רוכשי דירות מפני מקרים של בניה רשלנית, איחורים, תקלות ושאר סיבות שבגינן ההשקעה הגדולה ביותר בחייהן תרד לטמיון. בין היתר, נוצר חוק המכר איחור במסירה המאפשר לרוכשי דירות לתבוע פיצוי כספי, עבור איחור במסירת הדירה לידי הקונה, כפי שהתחייב הקבלן או החברה היזמית.

כיצד ניתן להימנע מטעויות נפוצות שמבוצעות על ידי רוכשים בהליך פיצוי בגין איחור במסירה, מול החברה היזמית:  

  • קבלת החלטות חד צדדיות – טעות נפוצה של רוכשי דירות, מתחילה בתהליך קבלת החלטות חד צדדי וללא ליווי מקצועי, מה שיוצר פתח להחלטות שגויות וטעויות שנובעות פשוט מאוד מחוסר ההבנה של הסיטואציה, ורגשות מעורבים המובילים לנקיטת צעדים בלי יותר מידי מחשבה מעמיקה על הנושא. כדאי לזכור שעל אף המצב הרגיש אתם עדיין נתונים תחת ההסכם שחתמתם עליו, לכן כל סטייה ממנו תהיה חייבת להתבצע תוך מחשבה רבה ושיקול דעת.
  • חתימה ללא בדיקה – כמה פעמים אמרו לכם לא לחתום על מסמכים לפני שבאמת הבנתם מה המשמעות שלהם? לכאורה מסמך חתימה על דירה הוא פשוט מאוד ומסדיר את נושא הפיצויים ומה בדיוק אתם אמורים לקבל, אך בפועל קיימות אותיות קטנות שחייבים להתייחס אליהן בכובד ראש. טרם החתימה על ההסכם, כדאי לעבור עליו יחד עם עורך דין וכך לוודא שאתם יודעים בדיוק מהן הזכויות והחובות שלכם.
  • מועד המסירה – וודאו שבחוזה מצוין בדיוק מועד המסירה והוא אינו מעורפל, או מותנה בתנאים כך שלא יהיו הפתעות בהמשך ואתם תוכלו להישאר רגועים עד להשלמת בנית הנכס שלכם.

הכל מתחיל ונגמר בעורך דין מקצועי

הניסיון מוכיח שהתייעצות עם עורך דין העוסק בליקויי בניה, בדרך כלל מוביל לתוצאות טובות יותר. אבל איך מוצאים את איש המקצוע הטוב ביותר? ובכן, אי אפשר לומר שיש לכם זמן לשבת שעות על גבי שעות ולעבור על כל תוצאות מנוע החיפוש. מסיבה זו, נוצר סמארט לאו – שירותים משפטיים און ליין המהווה פלטפורמה בטוחה ומקצועית למציאת שירותים משפטיים בכל התחומים. עם אנשי מקצוע מעולים שנבחנו ונבחרו בקפידה, שירותים בלחיצת כפתור אחת ומחיר ידוע מראש – אין כלל סיבה לחשוב! אז השאירו לנו פרטים וביחד, נביא לכך שתעשו את הצעד הראשון לדירה החדשה שלכם, בבטחון מלא!

להשארת פרטים לחצו כאן

Scroll To Top