קבלן יקר, מי אתה בעצם?

עולם הבנייה והשיפוצים מורכב מאוד ומחייב תחושת אחריות מרבית לבטחונם של כל האנשים המעורבים בקיומו של המבנה; קבלן ראשי שיהיה אחראי על הבנייה כולה, על שאר אנשי המקצוע וכמובן, מי שיזכה לרכוש את הנכס בעתיד ולהשתמש בו למטרותיו האישיות. אחריות גדולה כמו זו מצריכה מומחיות ומיומנות, כך שהעבודה כולה נחלקת לכמה רמות ותחומי עבודה, כאשר בראש כל אחד מהם עומד קבלן בעל הידע, הניסיון וההכשרה הטובים ביותר.

 

סוגים שונים של עבודות קבלן

 

כאמור, כמעט כל תחום הקשור לבנייה דורש מעורבות של קבלן בתחומים שונים:

 

  • קבלן בנייה – קבלני הבנייה אחראיים לעבודות הבנייה של הבניין עצמו; שלד, גבס, הריסה במקרה הצורך ועוד. במרבית המקרים קבלני הבנייה ישמשו כקבלני המפתח שתחתם מועסקים פועלים כשמדובר בעבודות קטנות יותר, ובמקרים אחרים ישמשו כקבלני משנה המטפלים במרכיבים שונים של תהליכי הבנייה במידה ומדובר בעבודות מורכבות יותר.
  • קבלן איטום – זהו איש מקצוע שנכנס לפעולה בשלבי הבנייה מתקדמים, במקרים בהם נדרשת תחזוקה באיטום המבנה, תיקון ושיפוצים במבנה קיים. איש מקצוע זה יהיה אחראי לבידוד הגג מפני האקלים בחוץ ומפני חדירה של מים, לבידוד החלונות ואיטומם, ועוד.
  • קבלן שיפוצים – זהו האדם האחראי על עבודות השיפוץ במבנה קיים, להבדיל מקבלני הבנייה העומדים לרוב כקבלני מפתח במבנים חדשים יותר. קבלן השיפוצים אחראי על קבלני המשנה הנדרשים לביצוע עבודות השיפוץ; קבלן חשמל, קבלן אינסטלציה, ועוד. מכיוון שמדובר לרוב על שיפוץ נרחב, קבלן השיפוצים עובד באופן צמוד למעצב הפנים.
  • קבלן שלד – השלד הוא הבסיס של המבנה, זה שיקבע האם הוא יציב או בעל פוטנציאל מסוכן לעתיד. לכן, כל ליקוי בשלד הוא קריטי להמשך התהליך. קבלני השלד אחראיים לתכנון נכון של השלד, והוצאה לפועל ברמה הגבוהה ביותר תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר בתהליך הבנייה.
  • קבלן שירות – מדובר בקבלן המשתייך לתחום שירות כלשהו, המספק ללקוח שירות מלא כולל כל הציוד וחומרי הגלם, ואף את ניהול העובדים המספקים את השירות במידה ויש בכך צורך. קיים מקצוע אחר בשם ‘קבלן כוח אדם’, שמשמעותו ניהול כוח האדם הדרוש למשימה, בלבד.
  • קבלן גבס – בעבר הלא רחוק, קבלני הגבס נקראו בעיקר לביצוע עבודות שיפוצים. בימים בהם הגבס הוא חלק בלתי נפרד עוד בשלב התכנון של המבנה, קבלן הגבס הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך; יצירת נישות, תקרות צפות, הנמכת תקרות ועוד שלל עבודות גבס נוספות הן עבודות נדרשות וקריטיות בבנייה במאה ה-21.
  • קבלן חשמל – אלו כאמור יהיו אחראיים על ביצוע עבודות חשמל במבנה העובר שיפוץ או במבנה חדש לחלוטין. אלו יעבדו בשיתוף פעולה עם קבלני המשנה האחרים בכדי להבטיח שתשתית החשמל מתוכננת כראוי ואף יוצאת לפועל באופן בטיחותי, נכון ויעיל.
  • קבלן אינסטלציה – אם קבלן החשמל אחראי על עבודות החשמל, הרי שקבלן האינטסלציה יהיה אחראי, כפי שוודאי ניחשתם, על תכנון תשתית האינסטלציה במבנה, כולל עבודות תיקון ושיפוץ אם מדובר במבנה קיים הדורש שיפוצים. אין צורך להרחיב על עלותן של עבודות אינסטלציה הנדרשות לאחר סיום הבנייה, כך שהמטרה היא לוודא ככל האפשר את רמת העבודה הגבוהה ביותר כבר בשלב הבנייה.

 

ומה קורה אם העבודות לא בוצעו על הצד הטוב ביותר?

 

לא משנה כמה תחקירים ביצעתם אודות אותו קבלן ממנו רכשתם את הדירה החדשה שלכם, או כמה סיפרו לכם שאנשי המקצוע שלקחו חלק בעבודה הם הטובים ביותר בתחומם, תמיד יש סיכוי שתגלו לדאבונכם שהנכס החדש שלכם כלל לא עומד בקריטריונים. במקרי קיצון, זה קורה כאשר מרבית הסכום כבר שולם, אז מה עושים?

 

פשוט מאוד! ישנם עורכי דין מקצועיים שישמחו ללוות אתכם יד ביד, ולהוציא אתכם מעוגמת הנפש הנוראה שנקלעתם אליה. אם יש לכם אפשרות ליהנות מהליווי המקצועי ללא מאמץ והמתנה ארוכה מידי, כשאתם יודעים בדיוק מה הסכום שאתם עומדים לשלם ובלי להגיע במיוחד למשרדו של עורך הדין, זה אפילו יותר טוב! זה בדיוק מה שסמארט לאו – שירותים משפטיים און ליין מציעים, וזו ההזדמנות שלכם להצטרף לשורת הלקוחות המרוצים שכבר למדו שבמאה ה-21, אין כל צורך לבזבז זמן בנסיעות ארוכות, עמידה בפקקים ושיחות טלפון מתמשכות. כל השירותים המשפטיים שאתם זקוקים להם – נמצאים ממש כאן במרחק לחיצת כפתור!

 

Scroll To Top