תביעת קבלן ליקויי בניה

בשעה טובה רכשתם את הדירה החדשה שתמיד חלמתם עליה, ולאחר שנמסרה לכם גיליתם לדאבונכם שקיימים בה ליקויי בנייה – חלקם אסתטיים, חלקם עלולים אפילו להיות מסכני חיים. תביעת קבלן ליקויי בניה היא אחד הצעדים הלגיטימיים והחשובים ביותר שיש לעשות במקרה זה, על מנת להבטיח לעצמכם שהנכס שיגיע לידכם בסופו של דבר יהיה לא פחות ממושלם מכל הבחינות. עדיף להתחיל בהליכים באופן מידי, בכדי למנוע מהליקוי להתפשט ולגרום לנזקים חמורים אפילו יותר.

 

הכל על תביעת קבלן ליקויי בניה

 

תביעת קבלן ליקויי בניה תוגש כנגד הגורם שיצר – בשוגג או במזיד את ליקויי הבניה, ובכך הפר את ההסכם עליו הוא חתום מול הלקוח. ניתן להגיש את התביעות הללו בין אם מדובר בדירה חדשה לחלוטין, או בנכס יד שניה. הגשת התביעה מחייבת איסוף של חומרים הנדסיים ומשפטיים על מנת לכסות את הבעיה מכל הכיוונים ולהגדיל את הסיכויים להצלחה בתיק. מסיבה זו, יש למצוא עורך דין ליקויי בניה שיוביל את התהליך וייצג את הלקוח מול הגורמים הבירוקרטיים השונים.

 

במידה וגם אתם עומדים בפני רכישה של נכס, כדאי לבטח את עצמכם מכל כיוון על מנת להימנע מעוגמת הנפש שליקויי הבניה גורמים:

 

  • חוזה מפורט – כדאי לכלול בחוזה פרק העוסק בכל נושא ליקויי הבנייה ומה קורה במצב שבו קיים חוסר התאמה בין המוצר שהלקוח אמור לקבל בפועל, ובין מה שהובטח לו. הוראות החוק לא סוגרות את הפינות במקרה זה ואדם שלא דואג לכך בעצמו, יזכה להגנה חלקית שסביר להניח שלא תכסה נזקים בלתי הפיכים. עוד כדאי לזכור שדירה מיד ראשונה שונה לחלוטין מדירה יד שניה.
  • לצפות את העתיד – ואם כבר בחוזה עסקינן, כדאי לבנות אותו כך שיעסוק גם בסוגיות עתידיות אפשריות, למשל; מחלוקות שעלולות להתעורר לאחר מסירת הדירה, כולל דרישה לפיצויים בגין אי התאמה וליקויים שונים. על אחת כמה וכמה כשמדובר בדירה חדשה לחלוטין ביד ראשונה, איש אינו מעוניין לגלות שתקלת רטיבות רודפת אותו בכל כמה חודשים, ושליקויים שונים מתחדשים מידי תקופה.
  • אל תנהגו ברשלנות – אולי יפתיע אתכם לשמוע זאת, אך גם לדיירים בבניין משותף (כמו גם לבעלי הזכויות וחברת הניהול), יש אחריות מסוימת. ברגע שאחד מהגורמים הללו לא נוהג באחריות ובשיקול דעת בכל הנוגע לנכס שברשותו, עלולות להתגבש נגדו תביעות כספיות שונות. במקרה של הדיירים, לרוב מדובר על תביעות רשלנות והפרה של חוזים.

 

כיצד מגישים תביעה בגין ליקויי בניה?

 

במקרים בהם ישנם פגמים ואי התאמות בדירה שלא ניתנות לתיקון, או כשהקבלן איבד את הזכות לבצע את התיקונים (דבר שקורה בנסיבות שונות), הדבר יזכה את הרוכש בפיצויים שונים. תביעת קבלן ליקויי בנייה ניתן להגיש דרך בתי המשפט האזרחיים, בהתאם לסכום התביעה המדוברת. כדאי גם לדעת שבדרך כלל הפסיקה בסופו של דבר אינה עוסקת אך ורק בליקויי הבנייה, אלא באלמנטים אחרים המושפעים ממנה; ירידת ערך הנכס, תקופת המתנה שבה הרוכש לא יכול היה לעשות שימוש בנכס, ועוד. על כל אלו, ייתכן שיפוצה התובע ובעיקר אם יקבל ייצוג הולם. ממש כאן, אנחנו נכנסים לתמונה.

 

תכירו את סמארט לאו – שירותים משפטיים אונליין. יחד עם עורכי דין מקצועיים בכל התחומים, אנו מבטיחים שירות מעולה וייצוג ברמה הגבוהה ביותר לכל המבקש. והחלק הכי טוב? אתם לא צריכים להתאמץ! כל שעליכם לעשות זה רק להשאיר לנו פרטים באתר או למלא את הטופס המתאים, ולחזור לעיסוקיכם. אל תשכחו להוציא את הפלאפון ממצב שקט, כי בקרוב מאוד תקבלו מאיתנו שיחה ותוכלו לצאת לדרך הנכונה להשבת הפיצויים שמגיעים לכם.

להשארת פרטים לחצו כאן

Scroll To Top