ליקויי בניה – איתור שלהם, ומה עושים עם זה?

החלטתם שהגיע הזמן לעבור לדירה חדשה – בשכירות או לקנות אחת מהניילונים? מתכוונים לרכוש דירה מקבלן ועליכם לחתום על ‘פרוטוקול מסירה’? לא משנה מהן נסיבות המעבר, אחד הצעדים החשובים ביותר שעליכם לעשות היא להיעזר בשירותיו של אדם המוסמך לבצע בדק בית על מנת לאתר ליקויי בניה במקום, ולהתריע על קיומם. חשוב להבין שליקויים אלו עלולים לעלות הון תועפות ואף לפגוע באופן משמעותי באיכות הבנייה ואיכות החיים של מי שיגור באותו מבנה, כך שאי אפשר לוותר על שלב זה.

סוגים נפוצים של ליקויי בניה

התגלו ליקויי בניה במבנה, ועוד לאחר ששילמתם על הנכס את מלוא כספכם? אתם חייבים לדרוש את הפיצויים שמגיעים לכם, ובדיוק בשביל זה אנחנו בחברת סמארט לאו – שירותים משפטיים און ליין כאן עבורכם. לאחר שהושלם בדק הבית והתגלו ליקויים, במידה ומצאתם את עצמכם בסיטואציה בה הקבלן אינו מוכן להכיר בטעותו, יהיה עליכם ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בליקויי בנייה ודרישת פיצויים עבור לקוחותיו. עורך הדין יעמוד מול הגורמים הבירוקרטיים, ייצג אתכם ואת הזכויות שלכם וישיב לכם את המגיע לכם.

כאמור, במהלך בדק הבית, עלולים לצוץ ליקויי בנייה שונים כגון:

  • ליקויים בחיפוי ובקירות – אלו ליקויים הנובעים מהזנחה של רטיבות שהצטברה עוד לפני שהושלמה הבנייה.
    ליקויים אלו, הנוצרים בעקבות רטיבות מהגשמים, נזילות ועוד, גורמים לסדקים ובתהליך איטי גם להצטברות עובש בקירות ובתקרה.
  • ליקויים בטיחותיים – אלו ליקויים חמורים במיוחד המהווים סכנת חיים של ממש; מעקים לא תקינים ועקומים,
    סורגים נמוכים מידי במרפסת, ליקויי חשמל שונים, בנייה לא נכונה של ממ”ד ושלל ליקויים נוספים שאסור בתכלית האיסור שיהיו בבית שלכם.
  • ליקויים אסתטיים – לרוב לא מדובר בליקויים מסכני חיים אבל הם כן הורסים את נראות הנכס ובאווירה שלו; צביעה לא מקצועית, טיח שאינו ישר, סדקים וחורים בקירות, ריצוף לא אחיד מבחינת צבע ומבחינת התקנתן, ועוד.
  • איכות חיים ירודה – אלו ליקויים שלרוב מופיעים במערכת המים, מערכת החשמל, בידוד תרמי לקוי ועוד. גם כאן לא מדובר בליקויים המהווים סכנה של ממש, אך ערך הנכס יורד בשל הפגיעה באיכות החיים של אלו המתגוררים במקום.

איך נמנעים מליקויים כאלו?

פשוט מאוד – מבצעים ביקורת לפני כל מעבר. עם זאת, יש להבין כי ליקויי בניה יכולים להתגלות בכל נכס; בין אם  מדובר בדירת יד שניה שעמדה ריקה במשך זמן רב, או דירה חדשה מהניילונים. לא משנה במה מדובר, חשוב להכניס ביקורת לפני המעבר, ולקבל דו”ח ליקויים מאיש המקצוע שביצע הביקורת. כעת, גם אתם יודעים עד כמה חשובה הביקורת הזו, שכן אותם ליקויים עלולים לפגוע לא רק באיכות החיים שלכם, אלא גם לסכן אתכם. חברה מקצועית שתבצע בדק בית עבורכם, תבטיח שבסופו של דבר תקבלו נכס איכותי ובטוח בכל אמות המידה.

איך מוצאים עורך דין ליקויי בנייה מעולה?

כאמור, במידה והבדיקה העלתה כי קימיים ליקויי בניה במקום ואין אף אחד שמעוניין לקחת עליהם אחריות, אין כל סיבה שלא תדרשו את הזכויות והפיצויים שמגיעים לכם. אבל האם באמת יש לכם זמן להתחיל לחפש אחר עורך דין, להגיע לפגישות, לקבל הצעות מחיר ולא להיות בטוחים במאת האחוזים באדם שמלווה אתכם? התשובה היא כנראה לא.

SmartLawשירותים משפטיים אונליין מזמינים אתכם לגלות עולם חדש של נוחות, פשטות ומקצועיות בתהליך מציאת עורך הדין שלכם. בתהליך קצר המתקיים אונליין באתר האינטרנט, נבקש מכם כמה פרטים אישיים ואודות הסיטואציה בה אתם נמצאים, ובתוך זמן קצר ייצור עמכם קשר אחד מעורכי הדין המעולים שעובדים איתנו – כל אחד מהם נבחר בפינצטה על מנת להעניק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר. והכל, בלחיצת כפתור אחת!

 

Scroll To Top