דירה מקבלן – איך יוצאים מזה?

רכישת דירה היא אחד השלבים הכי מרגשים בחיים, גם אם לא מדובר בפעם ראשונה. לצערנו, בעיקר כשמדובר על רכישת דירה מקבלן, ישנן 2 בעיות בהן עלולים להתקל הקונים; הראשונה היא איחור במסירת דירה מקבלן לעומת המועד שהובטח בחוזה, והשניה היא אי התאמה בין המפרט הטכני בנכס, ליקויי בנייה שונים בעקבות בנייה רשלנית, שימוש בחומרים ירודים ועוד.

לאף אחד אין באמת אנרגיות ואמצעים לעמוד מול הקבלנים, שבלא מעט מהפעמים מתחמקים לחלוטין מהטיפול בבעיות שנגרמו במשמרת שלהם. התוצאה היא שהרבה מאוד רוכשי דירות מוותרים על הזכויות החוקיות שלהם ועל הפיצויים שמגיעים להם, ועוסקים במרץ בתיקון הליקויים והבעיות בעצמם. המומחים של SmartLaw – שירותים משפטיים אונליין מזמינים אתכם לא להיות חלק מהסטטיסטיקה, ולא לוותר על מיצוי הזכויות שלכם בקלות!

הגשת תביעה בגין איחור במסירת דירה מקבלן

נשאלת השאלה, למה בכלל מלכתחילה לוותר על הפיצוי שמגיע לכם על פי חוק בגיןאיחור במסירת דירת מקבלן כשכל מה שאתם צריכים זה בסך הכל ליווי מקצועי של עורך דין מהתחום, כזה שמכיר היטב את כל ההוראות המפורשות שקבע המחוקק בהקשר של איחור במסירת דירה. לדוגמא:

  • לקבלן יש אישור לאחר בשישים ימים במסירת הנכס, ללא כל פיצוי עבור הרוכש.
  • ברגע שהאיחור עובר את שישים הימים הללו, הרוכש זכאי לפיצויים ללא כל הוכחת נזק, החל ממועד מסירת החזקה בנכס ועד לרגע בו הדירה משומשת בפועל על ידי הרוכש – בגין התקופה החל ממועד מסירת החזקה ועד לשמונה חודשים, יהיה זכאי הרוכש לפיצויים בסכום גבוה פי 1.5 ממחיר דמי שכירות בדירה הדומה מאוד בגודלה ובמיקומה לנכס המדובר. בגין התקופה שלאחר הנ”ל, יהיה זכאי הרוכש לפיצויים בסכום הגבוה פי 1.25 ממחיר דמי שכירות של דירה הדומה מאוד בגודלה ובמיקומה.
  • עם זאת, הקבלן יהיה רשאי לאחר במסירת החזקה על הדירה בתנאים אלו; במידה והאיחור נגרם בשל נסיבות שאינן בשליטתו, והסיכון לתוצאותיהן והתרחשותן באופן כללי אינה תלויה בקבלן. ,

מה עושים אם הקבלן גם צריך לתקן ליקויים ועדיין לא מסר את הדירה?

בהרבה מאוד מקרים איחור במסירת דירה מקבלן מתרחש לאחר שנמצאו ליקויים בנכס, והקבלן מתחמק מלתקן אותם ובמקביל גם רוכש הנכס נמנע מלהכנס לדירה עד שאלו יתוקנו. במקרה וגם אתם נמצאים בסיטואציה דומה בה הקבלן מתכחש ומסרב לבצע תיקונים, או שביצע אותם באופן רשלני, זה הזמן למצוא עורך דין שיגיש תביעה לבית המשפט המוסמך לכך בכדי למצות את זכויותיכם.

אתם צודקים, אין ספק שזה הדבר האחרון שאתם צריכים להתמודד איתו. למזלכם, אתם ממש לא צריכים להתאמץ. כל השירותים המשפטיים שאתם זקוקים להם נמצאים ממש כאן אצל SmartLaw – שירותים משפטיים אונליין באתר ידידותי וקל לתפעול, בו תוכלו לגשת לפתוח טופס בקשה בכל נושא משפטי; לציין פרטים אישיים, להעלות קבצים רלוונטיים והכל – בלחיצת כפתור אחת ומכל מקום שאתם נמצאים בו. בתוך זמן קצר, אחד מעורכי הדין המעולים שלנו ייצור אתכם קשר. אז, שנפטפט?

 

 

 

Scroll To Top