• תחילת טיפול – רישום בטאבו

  אנו שמחים שבחרת לבצע את התהליך אצלנו, בדרך המהירה היעילה והמשתלמת ביותר

 • Please enter a number from 1950 to 2040.

רישום בטאבו – מה, למה ואיך? כל מה שחשוב לדעת

רישום בטאבו הוא למעשה רישום רשמי של רשות המקרקעין, בעניין זכויות של אדם או חברה במקרקעין כמו למשל, דירה, חנות, משרד או כל נכס נדלנ”י אחר. הרישום מנוהל על ידי גוף שנקרא “רשם המקרקעין” והוא מציג בו, לאחר אישורן, פעולות המוצגות באופן עדכני באתר האינטרנט של “לשכת רישום המקרקעין”.

למרות זאת, נכסים רבים מידי בכל רחבי הארץ עדיין לא רשומים, מה שיוצר מצב בעייתי מאוד ובעיקר במצב של רכישה או מכירה של אותו נכס. לא פעם קורה שאדם שרכש דירה, מעוניין להעביר אותה הלאה בעקבות רצון להשתדרג לנכס גדול יותר למשל. בהגיעו ללשכת המקרקעין, גילה לדאבונו שאינו יכול לעשות זאת מכיוון שהקבלן שממנו רכש את הנכס במקור, מעולם לא טרח לבצע את הרישום בטאבו. איך נמנעים ממצבים כאלו? על כל אלו ועוד, נרחיב מיד.

 

רישום בטאבו כחלק בלתי נפרד מתהליך רכישת נכס

כשמדברים על רישום בטאבו מתכוונים לרישום בלשכות רישום המקרקעין, הכפופות למשרד המשפטים. הלשכות הללו עוסקות בכל הקשור לנכסים ומקרקעין בשלושה מישורים עיקריים – פנקס השטרות בו מפורטים מקרקעין שנושא זכויות הקניין עליהם עדיין לא הוסדרו במלואן, פנקס הזכויות בו מפורטים מקרקעין שהוסדרו במלואן, ופנקס הבתים המשותפים המכיל תיאור של הבניינים והדירות. כאמור, על פי החוק הישראלי, כל רכישה של נדל”ן הופכת רשמית אך ורק ברגע שנרשמת באחד מהפנקסים הללו.

 

נוסח הטאבו עצמו, מאושר ורשום על ידי רשם המקרקעין ומפרט בפני הרוכשים הפוטנציאליים פרטים שונים על הנכס, כולל זיקתו של המוכר מהם אמורים לבצע את הרכישה. בנוסף, יכלול פרטים כגון:

 • מידע מפורט אודות הנכס ופרטי הבעלים עליו.
 • מידע אודות המשכנתא.
 • הערות אזהרה במידה ויש – זכות מעבר ציבורית, שעבוד ועיקולים של הנכס לבנקים, ועוד.
 • גודלו של הנכס.
 • מידע על בתים משותפים – אילו שטחים נמצאים בבעלות משותפת, מה שייך לכל דבר, החלוקה הפנימית של המבנה ועוד.
 • במידה ומדובר בבית משותף, פרטי בעלי הנכסים יחד עם תקנון בית משותף.
 • הצמדות שונות לנכס כדוגמת חצר, מחסן או חנייה.

שלושת השלבים של רישום בטאבו

 בכדי לרשום את הנכס בטאבו, יש לעבור שלושה שלבים שרק לאחר שהם מתקיימים, הרישום נחשב לסופי ומלא:

 • שלב ראשון – פרצלציה (כלומר, איחוד וחלוקה של קרקעות). בהיעדר פרצלציה, המשמעות היא שעל מגרש אחד יהיו כמה בניינים שלכל אחד מהם בעלים שונים, כשבידיו של כל בעל נכס אחוז מסוים מהקרקע הכללית, כשלא תמיד מדובר בקרקע עליה ממוקם הנכס שלו.
 • שלב שני – רישום בית משותף; הבעיה במצב בו אין רישום, מתחילה בעובדה שפשוט לא ברור למי שייכות הדירות בבניין. המטרה לשמה מתבצע הרישום, היא לחלק את המגרש עליו נבנה הבניין לחלקות המגדירות את מיקומן וגודלן של הדירות, יחד עם שטחים נלווים כדוגמת חניה, מחסן וחצר אם יש.
 • שלב שלישי – רישום סופי ורשמי של הנכס על שם בעליו החדשים! אם כל השלבים שלפני כן בוצעו בהצלחה, במעמד מכירת הדירה יעברו זכויות המשתכן מהמוכר לאדם שרוכש את הנכס.

מסיבה זו, רישום בטאבו יהיה חייב להתבצע בליווי של עורך דין מקצועי שיעמוד לצדכם גם במצבים בהם גיליתם בשלב מאוחר שהמוכר לא רשם את הדירה בעצמו מעולם. אל דאגה, עם הליווי הנכון – אין דבר כזה מאוחר מידי. אצלנו ב סמארט לאו – שירותים משפטיים אונליין תמצאו בדיוק את מה שאתם מחפשים; אנשי מקצוע מצוינים שנבחרו בקפידה, בכדי להעניק את השירותים המשפטיים הטובים ביותר לכל המבקש, בלחיצת כפתור אחת!

 

מציאת עורך דין המומחה ברישום בטאבו

 אין ספק שמומלץ מאוד לשאוף להכיר לפחות באופן בסיסי את כל נושא רישום בטאבו בכדי להבין לקראת מה אתם הולכים, אבל את הטיפול כדאי להשאיר לעורך דין המתמחה בכך. הבעיה היא, שאין לכם באמת זמן לבזבז על מנוע החיפוש, טלפונים וסקרי שוק בקרב בני משפחה ומכרים שהשתמשו בעבר בשירותים משפטיים, מי בכלל אמר שיש לכם כאלה? אז במקום לבזבז זמן מיותר, כל מה שאתם צריכים נמצא ממש כאן במרחק של לחיצת כפתור אחת ותהליך קצרצר ופשוט. רק באתר SmartLaw – שירותים משפטיים אונליין תוכלו לחסוך את החיפושים הארוכים אחר עורך דין, ובתהליך קצרצר אותו ניתן לבצע מכל מקום ובכל זמן לסגור את הנושא. עורכי הדין המעולים שלנו מחזיקים בניסיון של שנים ארוכות ומאות עסקאות שנרשמו בלשכות השונות ברחבי הארץ.

 

במקום להעביר שעות ארוכות במנוע החיפוש, בשיחות היכרות ומפגשים שלא יניבו פרי, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ולמצוא את כל מה שאתם מחפשים ממש כאן אצלנו. רוצים לשמוע עוד? זה הזמן להשאיר לנו פרטים, ובקרוב מאוד אחד מאנשי המקצוע המצוינים שלנו ייצור אתכם קשר. הדרך לדירה חדשה ללא מאמץ – מתחילה כאן אצלנו.

 

Scroll To Top